Haberler

 • Kanser Fobisi İle Başa Çıkmanın 7 Yolu

  Kanser Fobisi İle Başa Çıkmanın 7 Yolu

  Hasta olmak herkes için normal ve anlaşılabilir bir durum. Kanser de bu hastalıklardan biri. Ancak modern çağın gittikçe yaygınlaşan korkulu rüyası kanser, kimi kişiler için tam bir fobi. Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Psikoonkolog Işıl Yıldız, bu fobi nedeniyle kimi kişilerin obsesif kompulsif bozukluğa yakın olduğunu belirtirken, bu fobiye sıklıkla depresyonun eşlik ettiğini söylüyor.

  Devamını Oku
 • Bu 7 Belirtiyi Sakın Atlamayın!

  Bu 7 Belirtiyi Sakın Atlamayın!

  Kanser türü olarak kadınlarda en sık görülen meme kanseri, dünyada her yıl 1 milyon 700 binden fazla kadını etkiliyor. Acıbadem Maslak Hastanesi Meme Sağlığı Merkezi'nden Genel Cerrahi Uzmam Prof. Dr. Cihan Uras erken tanı ve tedavi yöntemlerinin hayat kurtardığına dikkat çekti.

  Devamını Oku
 • En Önemlisi Erken Teşhis

  En Önemlisi Erken Teşhis

  Birçok kanser türü, yapılacak yaşamsal değişiklikler, aşı tedavileri ve enfeksiyonun tedavisi ile önlenebiliyor. Prof. Dr. Gül Başaran, erken tanı ile tümör küçük iken cerrahi olarak alınarak hastalara daha uzun yaşam şansının sağlandığını ve erken tanı konmuş ve usulüne uygun tedavi edilmiş pek çok kanserde ömrün sonuna kadar yaşamanın mümkün olduğunu söylüyor.

  Devamını Oku